Renault Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renault Fan Club

www.RenaultFanClub.Com____________YENİ ADRESİMİZDEYİZ

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fıkralarınız

3 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyPaz 01 Mart 2009, 8:29 am

Fıkralarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:06 pm

TEM'de bi Ferrari son sürat gidiyomuş. İleride yolun sağında bi Anadol görmüş. Yanında da yaşlı bi adamcağız çaresiz gözlerle yoldan geçenlere bakıyomuş. Ferrarici, adama acıyıp durmuş, "Amca gel seni İstanbul'a gö*üreyim, yarın bi tamirci getirip arabanı yaptırırsın" demiş. Yaşlı amca, "Oğlum madem bi iyilik yapıyosun tam yap. Benim bütün mal varlığım bu. Bur'da bırakırsam çalarlar arabayı. Sen beni İstanbul'a kadar çekiver" demiş. Ferrarinin şoförü de iyi bi adammış. "Okey amcacım. O zaman arabanı arkaya bağlayalım" demiş ve öylece, önde Ferrari, arkada Anadol TEM'de gitmeye başlamışlar. Ferrarici yolda giderken, "Acaba bi arabayı çekerken en fazla kaç yaparım?" diye düşünüp köklemiş gazı. 240-260-280 derken uçmuşlar yolda. Bu arada epey de bi araba sollamışlar taabi. Haliyle Anadol'daki amca kafayı yemiş. Arkada, bağırıyomuş, kornaya basıyomuş, selektör yapıyomuş. Zavallıcık korkudan gebermiş. Ertesi gün bi BMW'ci oto sanayiye, Anadol tamir eden bi dükkana girmiş. "Usta" demiş, "Bana bi ikinci el Anadol bulucan ve onu 300 kilometre yapıcak şekilde modifiye edicen!" Tamirci accayip şaşırmış taabi, "Aman beyim, sen Anadol'a istediğini yap 150'den yukarı çıkaramazsın. 151 yapsın, gel ben sana dükkanın anahtarlarını vericem." BMW'nin şoförü kızmış. "Sen ne diyosun yahu" demiş. "Dün gece ben 250'yle giderken yanımdan en az 280 yapan bi Ferrari geçti. Arkasında da kıçına kadar girmiş bi Anadol vardı. Herifçioğlu kornayla, selektörle Ferrari'den yol istiyodu!
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:07 pm

Eve gelen genç kadın Yatak odasından gelen sesler üzerine odaya girer.. O da ne, kocası başka bir kadınla onu aldatıyor.. Sinirle dayanamaz ve mutfaktan kaptığı bir bıçakla Adamın ..kini kökünden keser ve evden çıkıp gider.. Bir Elinde Adamın ki, atlar arabasına ve ağlayarak hızla arabayı sürer. Bir müddet sonra adamın aletinin hala elinde olduğunu farkeder ve aleti öfkeyle camdan dışarı savurur.. Adamın kopmuş aleti arkasından takip etmekte olan otobusun camına ansızın yapışır.. Otobüsün Muavini şaşkın şöfürü dürter. "Abiii beee sineğinkini gördünmü" ?? Very Happy:D
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:10 pm

Öyle İneğe Böyle Öküz Very Happy
Bir gün Temel ve Dursun bakmışlar Türkiye'de iş yok Almanya'ya gitmeye karar ver...mişler ama cepler...inde para yok... O zamanlarda Almanya'ya hayvanlar bedava gidiyolarmış, bunlarda neleri varsa satıyolar ve bir inek kostümü alıyorlar. Temel öne Dursun'da arkaya geçiyor ve gümrüğe gidiyolar gümrükteki memur bunlari bir test edeyim diyor ve ineğin önüne bi tomar saman getiriyor "sen gerçek ineksen bu samanları yersin" diyor. Temel mecburen yiyor ondan sonra memur bir kova su getiriyor "eğer sen gerçek ineksen bunu içersin diyor" ve Temel içiyor.. Memur bu sefer bi tomar taze ot getiriyor ve ineğin önüne koyuyor Temel mecburen yiyor... Artık Temel şişiyor ve bir lokma bir sey yiyemez hale geliyor. Ama bu sırada Temel başlıyor gülmeye.
Dursun merak ediyor. Soruyor : "Ula Temel neden gülüyorsun?"
Temel de cevap verir :
"Memur bizim gerçek inek olup olmadığımızı anlamak için bir tane öküz getiriyor"
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:11 pm

Bu Birrrr Very Happy
Çocuk Dedesine Sormuş:
- Dede, Nenem İle Kaç Yıldır Evlisiniz?
- 40 Yıldır Evlat....... Demiş Dede.
- P...eki Ama Dede, Ben Sizi Hiç Kavga Ederken Görmedim Bunun Sırrı Nedir?
- Otur Evlat Anlatayım. Evlat Biz Ninen İle Evlendiğimizde Elde Avuçta Bir Şey Yok, Kimsemde Yoktu. Ben Neneni Bizden Oldukça Uzaktaki Köyden Aldım, Nikahımız Kıyıldı, Benim At Arabasına Nenenin Üç Beş Eşyasını Attık Ve Bizim Köyün Yolunu Tuttuk. Yolda Benim Atin Ayağı Sürçtü Ve Tökezledi.

-Ben "Bu Bir" Dedim. Devam Ederken Bir Daha Tökezledi,

-Ben Yine "Bu İki" Dedim. Köye De Daha Epey Yolumuz Vardı, Bizim Atın Ayağı Bir Daha Tökezleyince "Bu Üç" Dedim Ve Çektim Belimden Silahı, Ati Orada Vurdum.

Ben Atı Vurunca Nenen Başladı Bana Söylenmeye. "Biz Simdi Nasıl Gidiceğiz, Niye Durup Dururken Atı Vurdun. Sen De Hiç Akıl Yok Mu. Bu Eşyaları Nasıl gö*üreceğiz"

-Ben De Döndüm Nenene "Bu Bir" Dedim. O Gün Bugündür, Gül Gibi Geçinip Gidiyoruz… Smile)
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:12 pm

Şehirli tavukla köylü tavuk gezerken, bir vitrinde iri ve beyaz yumurtalar gördüler. Şehirli, gururla yanındakine döndü:
- Görüyor musun; bunları ben yumurtladım, tanesi 3 liraya satılıyor. Az ilerdeki vitrinde daha büyük ve sari kabuklu yumurtalar görünce köylü tavuk arkadaşını dürttü:
- Bak bunlar da benim yumurtalarım...; 4 liraya satılıyor! Şehirli tavuk altta kalmadı:
- Valla şekerim istesem ben de böyle büyük yumurtlayabilirim ama bizim horoz bey, bir lira için dötünü yırtmaya değmez diyor
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:13 pm

Kızın biri üniversitede yürürken gencin biri laf atar.
Ne kadar güzelsin hoşsun felan kız önce birşey... demez ama genç devam eder.
Kızda dayanamayıp derki..
-Çok beğendiysen ananı çağır babam birtanede size yapsın..!! Smile)))
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:13 pm

Asıl Cesaret Buna Denir Very Happy
Kara' cıların komutanı bir asker çağırmış. Asker
- "Emret komutanım" diyerek yanına gitmiş.
Komutanı... yere yatmasını istemiş. Daha sonra da bir tanka askerin üzerinden geçmesi için emir vermiş asker kılını bile kıpırdatmadan yattığı yerde beklemiş ve malumunuz ezilmiş. Komutan diğerlerine dönerek
-"İşte cesaret" demiş.
Havacıların komutanı bir asker çağırmış. Asker yine
- "Emret komutanım "diyerek komutanının yanına gitmiş.
Komutanı helikoptere binmesini emretmiş. Asker helikoptere binmiş ve havalanmış daha sonra komutanı askere aşağıya paraşütsüz atlamasını emretmiş asker de emre itaat etmiş ve atlamış. Yereçakılmış ve can vermiş. Komutan da diğeri gibi dönerek
- "İşte cesaret " demiş.
Sıra gelmiş denizci komutana. Denizci komutan askerini çağırmış. Asker çakı gibi hazırola geçmiş ve
-"Emret komutanım" demiş. Komutan
- Derhal denize atla ve 10 dakika yüzeye çıkma demiş.
Asker;
- "Hadi lan" demiş.. Komutan diğer komutanlara dönerek
- "İşte asıl cesaret bu " demiş.
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:14 pm

Huriye Nuriye ve Düriye 75-80 yaslarinda çok eski üç arkadastir. Birgün Huriye Nuriye’ye telefon eder ve Düriye’ye gitmeye karar verirler ve giderler.

Biraz muhabbetten sonra Düriye kahve yapar ve içerler. Biraz sonra Düriye yine :
‘Ay kusura... bakmayin unuttum birer kahve yapayim da içelim’ der.
Huriye ve Nuriye birsey demezler ve içerler. Aradan biraz zaman geçer. Düriye yine :

‘Size bir kahve bile yapmadim hemen yapayimda içelim’ der ve yapar getirir.

Bizimkilerde yine itiraz yok. Aksama dogru Huriye ve Nuriye kalkarlar yola düserler. Yolda bastonlari ile yavas yavas yürürken aralarinda su konusma geçer;

Huriye :
‘Kiz Nuriye gördün mü Düriye’yi..!!! Ne kadar pinti olmus. Bize bir kahve bile ikram etmedi’

Nuriye :
‘Kiizzz Düriye’yi ne zaman gördün??
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:15 pm

Temel ÖSS’ye girmiş..Sınava hiç hazırlanmadığı için yazı tura atıp cevaplıyormuş..2 saat geçmiş ve çoğu öğrenci sınav kağıtlarını teslim edip çıkmışlar ama Temel hala tura-yazı atıyormuş.Gözetmen Hoca yanına yaklaşmış ve :
- Ula Temel bütün ...sorulara yazıtura atıyorsun ve hala bitmedi mi ?
- Hocam bir saat önce bitirdim hepsini..Şu an cevaplarımı kontrol edeyrum..
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:16 pm

Einstein'ın Şoförü Very Happy
Einstein konferanslarına hep özel şoförü ile
gidermiş. Yine bir konferansa
gitmek... üzere yola çıktık...ları bir gün şoförü
Einstein'a;

"Efendim, uzun zamandır siz konuşmanızı yaparken
ben de arka sıralarda
oturup sizi dinliyorum ve neredeyse söyleyeceğiniz her
şeyi kelimesi
kelimesine biliyorum" demiş. Einstein gülümseyerek ona bir teklifte
bulunmuş:
"Peki, şimdi gideceğimiz yerde beni hiç
tanımıyorlar... O halde
bugün palto ve şapkalarımızı değiştirelim, benim
yerime sen konuş,ben de
arka sırada seni dinlerim." Şoför, gerçekten
çok şahane ve başarılı bir
konuşma yapmış ve sorulan bütün soruları doğru
cevaplamış. Tam yerine
oturacağı sırada bir kişi,
o güne kadar konferansta sorulmamış ağır bir
fizik sorusu sormuş.
Şoför, hiç duraksamadan soruyu soran kişiye dönüp:

"Böylesine basit bir soruyu sormanız gerçekten çok
garip" demiş.
Sonra da salonun arkasında oturan Einstein'ı
işaret ederek şöyle devam
etmiş:
"Şimdi size arka sırada oturan şoförümü
çağıracağım ve sorduğunuz soruyu,
göreceksiniz, o bile cevaplayacak."
33su608
Teğmen
Teğmen
33su608

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralarınız   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 7:16 pm

Çocuk dua eder.. Allah'ım lütfen yarın anneannem ölsün! Bunu babası duyar ama seslenmez..... Ertesi gü......n anneannesi ölür.. Çocuk yarın da dedem ölsün diye dua eder babası yine duyar ve ertesi gün dedesi de ölür.. Çocuk bu sefer de babam ölsün diye dua eder adam bunu da duyar ve sabaha kadar uyuyamaz ve ertesi gün de ölü...mü bekler fakat ölmez.. akŞam eve geldiginde hanımını ağlamakLı bulur: Hanım ne oldu der.. hanım da: Ne olacak bey bizim kapıcı öldü der..
Anil Akca
Teğmen
Teğmen
Anil Akca

Fıkralarınız Empty
MesajKonu: UY PARALAR   Fıkralarınız EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 8:38 pm

UY PARALAR

temel banka soymak suçundan yargılanıyormuş , son celsede hakim delil yetersizliğinden temelin tahliyesine karar vermiş . temel bunu duyunca çok sevinmiş ve bağırarak hakime ;
- uy cözünü sevdigumun hacim beyi , yani şimdi bu paralar penim oldu değil mu .....?

Fıkralarınız
1 sayfadaki 1 sayfası