Renault Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renault Fan Club

www.RenaultFanClub.Com____________YENİ ADRESİMİZDEYİZ

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KÜSTAHLAR ''ANDIMIZ KALDIRILSIN''EYLEMİ YAPTILAR!!

2 posters
YazarMesaj
roadfox
Süper Moderatör
Süper  Moderatör
roadfox

KÜSTAHLAR ''ANDIMIZ KALDIRILSIN''EYLEMİ YAPTILAR!! Empty
MesajKonu: KÜSTAHLAR ''ANDIMIZ KALDIRILSIN''EYLEMİ YAPTILAR!!   KÜSTAHLAR ''ANDIMIZ KALDIRILSIN''EYLEMİ YAPTILAR!! EmptySalı 21 Eyl. 2010, 4:41 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Diyarbakır’da Andımız kaldırılsın eylemi yaptılar

Bu yıl binlerce öğrencinin ders başı yaptığı eğitim öğretim yılı sancılı başladı.

Diyarbakır 2010-2011 eğitim ve öğretim yılına yine çeşitli eylemlerle başladı. TZP-Kürdi (Kürt dili eğitim hareketi) tarafından başlatılan okulları boykot eylemi kent merkezinde istenilen düzeyde tutmazken, İslami gruplar olan Özgür-Der ile Mazlum-Der ise, okullardaki "Andımız" ın kaldırılması için Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem düzenledi.
ANDIMIZI BÖYLE DEĞİŞTİRDİLER
İstasyon caddesi üzerinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen ve aralarında küçük çocuklarında bulunduğu Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) ile İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (Mazlum-Der)'e üye yaklaşık 50 kişi ellerinde, "Andımız kaldırılsın, kışla tipi eğitime son", "Ne mutlu özgür bireylere", "Herkes insan ama herkes Türk değil" ile 'Andımız Kaldırılsın' kampanyasında kullanılan ve üzerinde " Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyim, Arabım, Türküm, ama herkes Türk diye dayatıyorlar, Doğruyum, çalışkanım büyüyünce zaten işsizim, büyüklerimden hiç sevgi görmedimki küçüklerimi seveyim, ilk işim güzel oyuncaklar almak, üzüm yemek ve bağcıyı dövmemektir. ülküm taşla oynamak ama ne olursa olsun taşla yakalanmamaktır. Yakalanırsam gideceğim yer ceza almadan cezaevidir. Bir hedefim yok bu yaşta. Onun içinde yürümeyeceğim. Varlığım zaten bir canımdır, onu da benden istemeyin ne olur. Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyim, Arabım, Türküm. Ama, mutlu değilim. Çünkü yaşıtlarım cezaevinde" yazısı bulunan pankart ve dövizler taşıdı.
ANDIMIZ, KÜRT AÇILIMINI BOŞA ÇIKARTIYOR
Özgür-Der adına açıklamayı okuyan Mehmet Deniz, halen milyonlarca çocuğa her sabah okul kapısında ırkçı, şöven bir ant ettiren bir eğitim sistemiyle muhatap olduklarını belirterek, "MGK sekreterliğinin yapısının bile bu süreçte büyük ölçüde değişip sivilleşmesine rağmen, maalesef halen kız-erkek tüm lise öğrencileri hazırol vaziyetinde üniformalı Milli Güvenlik Dersi hocalarını karşılamaya devam ediyor. Bakanlık çocukların giydikleri formaları tartışmaya açıyor ama, üniformalı eğitimi görmezden geliyor. Burada çarpıcı bir tutarsızlığa da dikkat çekmekte yarar var. Tek başına ant konusu dahi hükümetin (Kürt açılımı) söylemini boşa çıkartmaya yeter bir yanlıştır. Açık bir biçimde ırkı, etnik kimliği yücelten, farklı kimlikleri asimile etme zihniyetini yansıtan ve her sabah milyonlarca çocuğu yalan söylemeye zorlayan bir tutumu sürdürerek inandırıcı olamaz" dedi.
Okullarda çocuklara söylettirilen andımızın pek çok açıdan yanlış olduğunu dile getiren Mehmet Deniz, "Bizler açısından tipik bir inkar, büyük bir zulümdür. Bu dayatmanın daha fazla sürdürülmemesi için adım atılmasını bekliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı 1930'lu yılların tek parti faşizmini yansıtan uygulamalarla çocukların, gençlerin beyinlerinin şartlandırılması çabalarını devam ettirmemelidir. Daha otoriter eğitimli, daha tahammülsüz, gergin ve saldırgan bir gençlik yerine, özgürlük, özgüven, farklılıklara saygı temelinde nesiller yetiştirmek için mevcut eğitim politikaları mutlaka gözden geçirilmelidir" diye konuştu.
Basın açıklamasının sona ermesinden sonra eylemciler sessizce dağıldı
smiller
Süper Moderatör
Süper  Moderatör
smiller

KÜSTAHLAR ''ANDIMIZ KALDIRILSIN''EYLEMİ YAPTILAR!! Empty
MesajKonu: Geri: KÜSTAHLAR ''ANDIMIZ KALDIRILSIN''EYLEMİ YAPTILAR!!   KÜSTAHLAR ''ANDIMIZ KALDIRILSIN''EYLEMİ YAPTILAR!! EmptySalı 21 Eyl. 2010, 4:42 am

Allah sonumuzu hayretsin diyecek başka bişe bulamıyorum...

KÜSTAHLAR ''ANDIMIZ KALDIRILSIN''EYLEMİ YAPTILAR!!
1 sayfadaki 1 sayfası