Renault Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renault Fan Club

www.RenaultFanClub.Com____________YENİ ADRESİMİZDEYİZ

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KPPS'DE KISMİ İPTAL VE ''TEKNOLOJİK SIZINTI''

YazarMesaj
roadfox
Süper Moderatör
Süper  Moderatör
roadfox

KPPS'DE KISMİ İPTAL VE ''TEKNOLOJİK SIZINTI'' Empty
MesajKonu: KPPS'DE KISMİ İPTAL VE ''TEKNOLOJİK SIZINTI''   KPPS'DE KISMİ İPTAL VE ''TEKNOLOJİK SIZINTI'' EmptyC.tesi 18 Eyl. 2010, 8:21 am

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], soruların sızdırıldığı iddia edilen 2010 yılı KPSS Eğitim Bilimleri Testi sınavını dün iptal etti. Geçen temmuz ayında 280 bin öğretmen adayının katıldığı sınav bir ay içinde yenilenecek
Yüz binlerce memur adayının günlerdir beklediği KPSS'de kısmi iptal kararı çıktı. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], 280 bin öğretmen adayının katıldığı Eğitim Bilimleri Testi sınavını, sınav sürecinde usulsüzlükler ortaya çıktığı gerekçesiyle iptal etti. Karar, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Başkanı Prof. Dr. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ın akşam saatlerinde biraraya geldiği toplantı sonrasında açıklandı. ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, sınavın iptal edildiği duyurularak, şunlar kaydedildi: "10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Lisans) Eğitim Bilimleri Testi, sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanakanaatine varıldığından, telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek için iptal edilmiştir. Bu sınav ve daha önce ertelendiği açıklanan diğer sınavların yeni tarihleri yakında açıklanacaktır."

"KASAMIZ SOYULMUŞ"
Devlet Denetleme Kurulu, YÖK Denetleme Kurulu ve Savcılık tarafından yapılan incelemenin sonucunda, "Kasamız soyulmuş, herşey dışarı çıkmış" diyen ÖSYM kaynakları, bunun kimin ve nasıl yaptığının ise önümüzdeki süreç içerisinde belirleneceğini ifade etti. Aynı kaynaklar, 110 net yapan yaklaşık 5 bin kişinin soru kitapçıklarının ayrıntılı olarak incelendiğini ve bunun sonucunda soruların sızdırıldığı kanaatinin ortaya çıktığını kaydetti. Şüpheli adayların geçmiş yıllardaki sınav başarısının ÖSYM başarı kriterlerine uymadığının net olarak ortada olduğunu belirten kaynaklar, "Biz bugüne kadar savcılığın somut bir delil bulmasını bekledik. Ancak, soruşturma sürecinin uzun sürmesinden dolayı adayları daha fazla mağdur etmemek adına sınavın kısmi iptaline karar verdik" dedi.

"KOPYACILAR AYIKLANAMADI"
YÖK kaynakları ise "Kopya çekenlerin ayıklanmasının mümkün olmadığı ortaya çıkınca ve soruların geniş bir çevreye dağılması olasılığı göz önünde bulunarak kısmi iptal kararı verildi" diyor. Yarımağan'ın, ÖSYM'de soruların son kez kontrolden geçtiği odanın dışardan dinlenebileceğini ifade etmesi üzerine Savcılık ÖSYM'de böcek araması yapmıştı. KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nın da diğer sınavlar için planlandığı gibi bu yıl içinde yapılacağı, atamaların da en geç aralık ayında gerçekleşebileceği bildirildi. Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Ağustos'ta yapacağını duyurduğu 30 bin öğretmen atamasını KPSS'deki kopya iddiaları nedeniyle ertelemişti.

KPPS'DE KISMİ İPTAL VE ''TEKNOLOJİK SIZINTI''
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Teknolojik yenilikler
» Mail Adresinize Gelen Mailleri İptal Etme