Renault Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renault Fan Club

www.RenaultFanClub.Com____________YENİ ADRESİMİZDEYİZ

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

''Beşiktaş'ı yeneceğiz''

YazarMesaj
Anil Akca
Teğmen
Teğmen
Anil Akca

''Beşiktaş'ı yeneceğiz'' Empty
MesajKonu: ''Beşiktaş'ı yeneceğiz''   ''Beşiktaş'ı yeneceğiz'' EmptyÇarş. 15 Eyl. 2010, 3:53 am

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu Beşiktaş ile yapacakları derbi maçta takımının başından sonuna kadar kazanma arzusuyla mücadele edeceğini ifade ederek, ''Biz Beşiktaş'ı da yeneceğiz, Kasımpaşa'yı da yeneceğiz. İnsanların hiç kuşkusu olmasın'' dedi.

Can Bartu Tesisleri'ndeki antrenman öncesi basın mensuplarıyla sohbet eden Kocaman, karşılaşmanın bir Beşiktaş maçı ya da derbi maç olmasından öte kendileri için ayrı bir önemi olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe'nin 2010-2011 sezonuna 3 yıl şampiyon olamamış bir takım olarak başladığını, bu nedenle bu yıl camianın şampiyonluğu çok istediğini vurgulayan Kocaman, ''Bu bir gerçek. Başlarken de açıkçası sorunlu başladık. En azından sorunlarımızı tamamen giderdiğimiz söylenemez. Yeni bir kadro. Ben de varım kişisel olarak. 4 maçlık seriye baktığımız zaman şu an için işlerin pek yolunda gittiğini göstermiyor. Bu anlamda da bizim lige dönüşümüz açısından, lige bağlanmamız açısından, camianın özgüveni açısından çok büyük önem arz ediyor. Beşiktaş maçı öncesi en yoğun düşünceler bunlar'' diye konuştu.

Bir soru üzerine, ''Biz Beşiktaş'ı da yeneceğiz, Kasımpaşa'yı da yeneceğiz. İnsanların hiç kuşkusu olmasın'' diyen Aykut Kocaman, ''Kayserispor maçında rakibin de hakkını verelim. Beşiktaş karşısında takım 1. dakikadan 90. dakikaya kadar yenme arzusuyla dolu olacak. Hayatımızda mutlaka eğerler var, ama bugün özellikle şu andaki hava, takımı buraya doğru gö*ürmemiz gerekiyor. Mutlak ve mutlak Beşiktaş'ı yenmek için çıkacağız. Hem istekliliğin yüksek olması gerekiyor hem de Prekazi'nin dediği gibi topun canının bizimle birlikte olması gerekiyor'' şeklinde konuştu.

Derbi maç hazırlığı süresinde Kayserispor maçından sonra oluşan havayı dağıtmak ve sonra da Beşiktaş maçına konsantre olmanın önemli olduğunu aktaran Kocaman, 2 maçı seyircisiz oynadıklarını hatırlatarak, ''Seyirciyle buluştuğumuz maçın, onlara büyük bir hediye getirerek başladığımız maç olmasını çok isterdim. Sonuçta pazar günü bir arada olacağız. Bütün gücümüzle Beşiktaş'a karşı sahada olacağız'' ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ı nasıl beklediği sorusuna ise Fenerbahçe Teknik Direktörü, ''Beşiktaş havayı iyi yakaladı. Oyun ya da skor açısından söylemiyorum. Etrafındaki hava, karşısından gelen bir rüzgar değil arkasına aldığı bir rüzgar gibi görünüyor'' şeklinde ifadeler kullandı.

''İSTİFA DÜŞÜNCEM YOK''

Aykut Kocaman, 'Derbiyi ve ardından Kasımpaşa maçını kaybetmesi durumunda istifası cebinde' şeklinde medyada yapılan değerlendirmelerle ilgili düşüncelerini belirtirken, istifa etmek gibi bir düşüncesi olmadığını aktarıp, şunları söyledi:

''Ne herhangi bir yakınımla ne de size karşı bu konuda bir şeyim olmadı. Böyle bir düşüncem de yok. Bu dönüşüm, değişim, bu sürecin sıkıntılarla dolu olacağını tahmin ediyordum. Bir ay sonra, iki ay sonra olabilirdi, bugün oldu. Ancak bunları hem yönetim, hem de ben kişisel becerimle aşacak çaptayız. Tecrübelerime istinaden söylüyorum, bildiğim her şeyi sonuna kadar göstereceğim. Burada olmamın ve devam etme arzumun en önemli nedeni tamamen Fenerbahçe odaklı olması. Başka bir şey değil. Çok motive edecek başka bir şey yok.''

''PERFORMANS ODAKLIYIM''

Alex'i oyundan çıkardığı ya da Brezilyalı futbolcuyla maça başlamadığı zaman bu konunun fazlasıyla tartışıldığı ifade edilerek yöneltilen soruya Kocaman, ''Doğrularım yanlışlarım olabilir. Ancak performans odaklıyım. Sadece Alex mi? Hayır. Her oyuncu için geçerli olabilir. Ana düşüncem tamamen performans odaklı'' diye konuştu.

Alex ile ilgili ne kadar yanıt verse de bu yöndeki haberlerin çıkmasıyla ilgili problemin ortadan kalkmadığını dile getiren Kocaman, şunları kaydetti:

''Bu böyle devam edecek gibi görünüyor. Performans odaklıyım. doğrularım yanlışlarım olabilir. Ancak performans odaklıyım. Sadece Alex mi? Hayır her oyuncu için geçerli olabilir. Ana düşüncem tamamen performans odaklı. Niang için de geçerli olacaktır. Hata ve benzeri şeyler başka bir şey, bu başka bir şey. İnsani anlamda ben birisine taktım, onu bitireceğim gibi şeyler benim dünyamda yok. Tercihlerle ilgili eleştiriler her türlü olacaktır. Futbolla ilgili düşüncelerim var şu anda. Alex'ten ziyade genele yayarak söylüyorum. Ben grubumuzun çok daha yüksek ve sert bir grup olmasına doğru gö*ürüyorum takımı. Bu anlamda da zaman zaman yol alıyoruz, zaman zaman sıkıntılar da olabiliyor. Performans olarak her oyuncuyla ilgili genel bir beklentim var, Alex ile ilgili de var.''

''KAZIM'DAN BEKLENTİMİZ VAR''

Aykut Kocaman, Kazım ile ilgili antrenmanlarda olumlu gelişmeler gözlendiği ifade edilerek yöneltilen soru üzerine, bu futbolcu hakkındaki düşüncelerini şöyle özetledi:

''Antrenmanlarda bütün futbolcular için geçerli tek şey var ki, futbolcular kulüpleriyle sözleşme yaparken, şu kadar, bu kadar maç için sözleşme yapmıyor. Antrenmana çıkacağız diye sözleşme yapıyor. Umudumuzun olmadığı bir futbolcuyu antrenmanda tutmanın anlamı yok. Futbolcuların kulüpleriyle yaptıkları sözleşme, antrenmana çıkıp iyi antrenman yapmaları için. Bu olunca da iş teknik adama kalıyor. Kazım şu anda çıktığına göre beklentilerimizin olduğunu gösteriyor. Beklentinin olmadığı gün antrenmana çıkmasına da gerek yok.''

''BENCE TAKIMDA LİDERLİK SORUNU YOK''

Takımda bir lider olmadığı eleştirileriyle ilgili olarak da Kocaman, ''Bekir geldiği takımda kaptandı, İlhan kaptandı, Yobo kaptan, Niang Senegal Milli Takımı'nda kaptan, Emre milli takımın kaptanı, Lugano Uruguay'ın kaptanı, Alex takımın kaptanı. Böyle bir takımda liderlik sorunu oluyorsa...Bence böyle bir şey yok'' ifadelerini kullandı.

''ALTYAPIDAN GELEN GENÇLER, KULÜP AİDİYETİNİ HİSSEDEREK SAHADA YER ALIYOR''

Kocaman, Okan gibi genç oyuncuları kazandırmaya devam edip etmeyeceği yönündeki soruya verdiği yanıtta ise altyapıdan gelen bu tip oyuncuların takımda daha çok aidiyetlik hissederek sahada yer aldıklarını anlatarak, ''Okan, Kayserispor maçında ayakta kalan oyunculardan bir tanesiydi. Gençler olmalı. Bu sadece bana ait duygu olmamalı. Fenerbahçe camiası da bunu istemeli. Takımlardaki ruh dediğimiz şeyi, her zaman dışarıdan getirdiğiniz oyuncularla yapamazsınız. İçeride yetiştirdiğiniz o kültürle bezenmiş oyuncularda istemeseniz de oluyor. Yüzdesel olarak bakınca aşağıdan yoğrularak gelenler çok daha kulüp aidiyetini hissederek sahada yer alıyorlar. Fenerbahçe camiasının da bunu çok fazla istemesi gerekiyor. Ufak ufak onları fazlalaştırmak en büyük hayallerimden birisi'' şeklinde konuştu.
Ana takımı bulup onun üzerinde 4-5 hafta gitmesi gerektiğini, yaşanılan sakatlıklar nedeniyle şimdiye kadar çok fazla bu fırsatı bulamadığını aktaran Kocaman, ''Özellikle yeni gelen oyuncuların hepsini biraraya getirerek arka arkaya oynatma şansım olmadı. Derdim şikayet etmek değil, kendimce tespitler yapıyorum'' dedi.

Kocaman, Kayserispor maçında bazı futbolcuları, kendi seviyelerinin altında gördüğünü de sözlerine ekledi.

''Beşiktaş'ı yeneceğiz''
1 sayfadaki 1 sayfası